| DeyCj a răspuns:

Dacă sursa scoate 500W reali, va fi suficientă, si încă vei rămâne și cu ceva putere pentru a mai alimenta un al doilea hard disc sau chiar un SSD( că au început să se ieftinească). Succes

| InspiratieDIY a răspuns:

Sursa scoate un max de 372W, placa video are nevoie de un minim de 400W, deci nu iti ajunge.
Sursa nu scoate 100% cat scrie pe ea, deci sa te documentezi cata putere reala scoate o sursa inainte sa o cumperi.
Surse:
http://s1.emagst.ro/......e3a4c1.jpg

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-650/specifications

| sltlp a răspuns:

Cateva sfaturi.
1. Fara suparare, dar InspiratieDIY exagereaza. Am mai vazut intrebari la care e in stare sa puna surse de 5000w(ironic).
2. Procesorul ala o sa limiteze placa video.
3. Nu recomand sursa aia. Decat multi W pe hartie si vai de ea in realiteate, mai bine putin pe hartie si sa fie practica ok.
4. Producatorii de la placile video au obiceiul sa ceara surse astronomice fix din acest motiv, ca majoriatea uita de ce ziceam. Oricum, ideea e ca gtx 650 consuma putin(maxim 75W in utilizare maxima).
5. Desi nu am auzit de magazinul ala, recomand sa faci un mic efort financiar la sursa sa iei asa ceva: http://www.itgalaxy.ro/surse/sirtec/eco-ii-hpe-450-a12s-ii-450w-48869/ e de la un producator serios, cu protectii, eficienta si pfc activ. O recomand de 10 ori peste ce ai ales tu.

| sltlp a răspuns (pentru Stanciu_Andrei_1995):

E ceva mai slaba(chiar daca eticheta e de 500w). Nu are protectii si are pcf pasiv