| Saataan a întrebat:

Ajutor! Mi-am luat un antivirus tare prost si am sters virusii detectati de el si dupa ce am dat restart nu imi mai mergea messul! Ajutor ce trebuie sa fac?

14 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Dezinstaleaza-l,mergi in C,program files,sterge folderul "Yahoo",descarca ccleaner, cureti atat windows/aplicatii cat si registry(cred ca te descurci, este foarte simplu), descarci de pe site-ul yahoo versiunea originala si reinstalezi.
Daca problema nu s-a rezolvat, mergi pe site-ul Adobe si reinstaleaza flash playerul.
Bafta!

| AlEXxx21 a răspuns:

Justifica eroarea
oricum nu are nici o treaba antivirusu e dela mesenger reinstaleazal da justifica eroarea

| Rockerul23 a răspuns:

Re-instaleaza-l.
Ar trebui sa iti mearga.
Poate ca fileurile respective erau prea infectate si au trebuit sterse nu dezinfectate.

| ToraToraTora a răspuns:

Incearca sa reinstalezi messul. Daca nu merge baga windows-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a detectat virusii, este bun. Inseamna ca messengerul era virusat.
Acum doar dezinstaleaza si reinstaleaza messengerul si, gata.

| DragonyBlueStar a răspuns:

In primul rand ia-ti avast antivirus in al doilea rand dezinstaleaza mess-ul si reinstaleaza BAFTA!

Apache
| Apache a răspuns:

Inseamna ca antivirusul e unul bun...
Messengerul probabil ca era virusat.
Doar reinstaleaza-l.

Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns (pentru Saataan):

Daca nu merge nimic altceva incearca sa faci un windows restore din cmd.
http://www.youtube.com/watch?v=j0NVbB-um-Y

Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns (pentru Saataan):

Downloadeaza chestia asta...fa un full scan si vezi ce zice.
http://www.malwarebytes.org/

...daca intr-adevar antivirusul e de vina si unii virusi au scapat atunci asta te va scapa de ei

Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns (pentru Saataan):

Nu-i pe dracu....asta ce e?
http://www.malwarebytes.org/mwb-download/

Nu e versiunea full, e versiunea free dar care face o treaba mai buna ca majoritatea antivirusilor de pe piata