| lusinda99 a întrebat:

Am facut si eu o floare din sarma,am rupt o bucata de sarma, am indoito in forma unei flori si cam atat.Stie cineva ce operatii de finisare, prelucrare si pregatire am facut ca eu nu am nici o idee si trebuie sa duc maine o fisa la tehnologie.Cine stie?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Pregătirea materiei prime după necesităţi (că ai măsurat şi rupt sârma), procesarea materiei prime pentru a obţine produsul finit prin procese fizice (că ai îndoit-o). La finisare cred că ai putea să spui de finisarea şi aranjarea estetică, tot prin procese fizice (că o mai îndoi pe ici-colo să arate mai bine). Ai mai putea adăuga că ai suflat-o cu ceva substanţe să pară mai strălucitoare, sau ai vopsit-o sau alte d-astea happy

1 răspuns:
| lusinda99 explică (pentru DakotaRoyse):

Mersi mult de tot.