| ReignForest a întrebat:

Am instalat Telegram(cu mod) să discut cu cineva dar nu am primit codu de activare. Am instalat Telegram și după magazin play ca să văd dacă e problema de la cel cu mod, dar tot nu primesc nici un cod de activare. Am șters aplicația, am reinstalat-o si nimic

8 răspunsuri:
| aizen0567 a răspuns:

Probabil e ceva neinregula cu numarul de telefon ai verificat sa vezi daca e scris corect, codul si tot fara surplus de spatii etc? Verifica si mesageria sa nu fi intrat in spam, si de ce nu vorbesti pe whatsapp?

| ReignForest explică (pentru aizen0567):

Pentru ca pe Telegram am aflat ca se oferă username-ul ei eu nu vreau sa d-au numărul de telefon

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil numai poti instala telegram fara o adresa de email corecta si un numar de telefon valid, sunt niste reguli noi pe care daca nu le respecti ei cred ca faci spam si te blocheaza.

| ReignForest explică (pentru CristiDinBucuresti):

Trebuie să pun doar numărul de telefon și imi zice apoi ca primesc prin SMS codul de activare

| NLS a răspuns:

Am instalat Telegram(cu mod)
Cu ce mod?
De ce nu folosesti aplicatia oficiala?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ReignForest):

Sigur ori este o eroare de la ei din aplicatie ori ai schimbat tu numarul de telefon si nu il recunoaste, ai nevoie de acelasi numar cu care ti ai facut contul prima data, daca numai ai acelasi numar numai faci nimic.

| ReignForest explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am același număr și pe WhatsApp, plus ca e prima dată când fac cont pe telegram

| ReignForest explică (pentru NLS):

Pentru ca și pe cea oficială nu primesc codu