| flavianeacsu a întrebat:

Am internet pe fibra optica. In curand o sa primesc un laptop cadou. Intrebarea mea este daca pot conecta atat calculatorul cat si laptopul in acelasi timp la retea? Si daca da, cum pot sa fac asta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EMIN3M_5139 a răspuns:

Routerul e cea mai buna soluite...la 100-150 RON nu o sa iti faca probleme, crede-ma, dar ai grija sa iei un cablu ca sa conectezi desktopul la router daca nu are placa de retea cu wi-fi...

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca-ti iei si un Switch de retea cu minim doua iesiri si cineva care se pricepe sa-ti faca setarile.

| AdiSR a răspuns:

Foloseşti un router, ca să nu depindă un calculator de altul.

| Antichrist a răspuns:

Router...

| flavianeacsu explică (pentru AdiSR):

Cam cat ar costa un router?

| AdiSR a răspuns (pentru flavianeacsu):

De la 30-40 de lei până la câteva milioane