| alexandra0000009 a întrebat:

Am net de la RDS si merge greoi in comparatie cu alte zile...o fi de la pc-ul meu sau din cauza faptului ca reteaua e incarcata?

4 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Sunt aproape sigur ca e din cauza retelei incarcate, asa cum probabil sti, a fost Black Friday, si pe unele siteuri se continua promotiile inca vreo 2 zile.
Asa ca e foarte multa lume pe net.

| Freddie23 a răspuns:

Este o singura cale de a afla la sigur:
http://www.speedtest.net/

Iti spune viteza de navigare pe net, iar daca aceasta este buna, e de la computer!

| alexandra0000009 explică (pentru Freddie23):

Ajuta-ma sa inteleg... PING 57ms; Download 43.15 Mbps si upload 0.66 Mbps

| Freddie23 a răspuns (pentru alexandra0000009):

Viteza e buna... pe tine te intereseaza doar Download-ul, pentru ca asta presupune navigarea.
Ping-ul este viteza de raspuns a site-ului, care nu este cea mai buna, dar nici cea mai slaba.
Uploadul este viteza cu care trimiti tu fisiere... nu e mare branza, un mail sau incarcarea unor poze pe FB din cand in cand; deci nu te intereseaza prea mult.