| Sandu13 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu o eroare pe care o primesc la calculator aveți link către eroare și spuneti-mi cum sa o rezolv va rog.
Link:http://imgur.com/kPtvNcp

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

CE ai facut ultima data la PC inainte sa primesti eroarea?
Ai incercat un update de BIOS cumva, si a esuat?
Ai oprit Pc-ul inainte ca acesta sa se fi terminat?

| flixbuster a răspuns:

Ai schimbat procesorul vechi (recunoscut de BIOS) cu unul nou pe care BIOS-ul nu il recunoaste si nu are microcod pentru el.

Ai nevoie de un update de microcod de la Fujitsu (din poza se vede ca ai un PC Fujitsu - de pe vremea cand erau Fujitsu Siemens). Sau, dai F1 si mergi mai departe (daca nu apar alte probleme).

Pentru update de microcod, vezi aici (URL download in penultimul comment): http://forum.ts.fujitsu.com/forum/viewtopic.php?t=45617

| Sandu13 explică (pentru flixbuster):

Imi trebuie un floppy disk unde sa instalez fisierele pentru update ca daca incerc cu stick ul USB nu ii gaseste la Boot Menu calculatorul este prea vechi sad

| flixbuster a răspuns (pentru Sandu13):

La Pentium 4 si nu ai floppy? Eu am mai facut Athlon 64 x2 si Core 2 Duo si aveau floppywinking