| tonyc7 a întrebat:

Am o bicicleta mtb cu 6 pinioane. Bicicleta e destul de rapida si inca arata bine, insa pentru ca o am de ceva ani, cercul acela din plastic transparent care sta la baza pinioanelor a putrezit si se rup usor bucati din el.
As dori sa stiu daca il scot de tot, pot pune in locul lui un al 7-lea pinion (adica mai mare decat celelalte existente) astfel incat sa imi fac bicicleta si mai rapida?

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Pinioanele se schimba cu totul sau cu tot cu roata din spate, nu exista sa adaugi inca un pinion, schimbatorul e facut pentru numarul de pinioane standard deci daca vrei sa faci o chestie de genul trebuie schimbat tot ce e pe spate plus schimbatoarele de pe ghidon, deci mai bine iei o bitza noua happy

2 răspunsuri:
| tonyc7 explică (pentru Tudy000):

Ok, ms mult de raspuns

| Tudy000 a răspuns (pentru tonyc7):

Oricand happy, mersi de funda!