| elisarktis a întrebat:

Am o problema.Cineva care se pricepe la gaming si programare.

Mi-am luat un laptop nou de la Toshiba Satellite c660, procesor Intel pentium si am descarcat windows 7 pe el.

problema e ca nu pot descarca niciun joc.nimic. nici league of legends, nici cabal, nu mai are rost sa le enumar pe toate jocurile pe care am incercat sa le descarc.

imi baga downloadul, dar dupa ce dau click ca sa continui instalarea arata eroare NSIS "Installer integrity has failed. Common causes include incomplete download and damaged media.Contact the installer's author to obtain a new copy"
Mentionez ca in afara de jocuri pot descarca orice, muzica, poze, etc.

Va rog frumos sa ma ajutati, imi place sa joc, dar nu sunt experta in domeniul calculatoarelor.Multumesc.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă să le cumperi - o să constați că atunci funcționează!

| elisarktis explică (pentru mihai69):

League of legends.

| mihai69 a răspuns (pentru elisarktis):

Hmmm... ciudat atunci. Caută dacă poți alt server de descărcare.

| Loominaty a răspuns:

Era un virus care iti modifica bitii cand descarcai ceva asa ca degeaba descarcai executabile. La poze, muzica si filme mai merge si cu cativa biti gresiti. Pune un antivirus pe stick si instaleaza-l in calc.