| simona72626q a întrebat:

Am o problemă cu laptopul, de câte ori încerc să-l pornesc îmi apare meniul "Boot Menu" cu optiunea "Windows Boot Manager" si nu mai pot sa fac nimic, am incercat tastele esc, enter, tab etc si nu pot nici sa intru in meniul respectiv, nici sa-l fac sa dispara, pur si simplu este blocat acolo pe ecran.
Cum pot rezolva problema?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Reparand sau reinstaland Windows.
Ai nevoie de kit-ul de instalare (folosit pe laptop-ul tau).

| NLS a răspuns:

Acel meniu trebuie sa apara doar cand il accesezi tu, nu de la sine.

NU e o problema de Windows, ci una de BIOS.
Intra in BIOS, si da un Reset BIOS Defaults.
Apoi salvezi cu pastrarea modificarilor.

| LisaJulie a răspuns:

Poate ai accesat site-uri fantoma și ți s-a băgat viruși pe Windows! In acest caz trebuie sa îl reinstalezi