| CatalinFTW a întrebat:

Am o problema cu pc-ul si nu stiu din ce cauza. Cand ma uit la video-uri pe youtube la 1080p sau cand ma joc un joc cu grafica la maximum am lag destul de mare si nu e firesc pentru ca am un pc foarte bun pentru jocurile pe care le joc, fifa, ets 2, gta iv, dead rising 3, s.a.m.d. Eu gasesc 2 motive pentru asta si anume : 1. Mi-am formatat pc-ul acum 2 saptamani deci poate n-or fii toate driverele instalate si 2. Mi-a curatat varul meu tot atunci cand l-am formatat si a aspirat de praf in interior, poate o fii atins placa video si s-o fii zgariat ceva sau chiar nu-mi dau seama... va rog ajutati-ma, vreau sa ma joc fara sa am lag...

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cat la % e windows-ul piratat, si ce antivirus folosesti?

| sltlp a răspuns:

Mai bine spune precis ce componente ai.

| CatalinFTW explică (pentru sltlp):

I5 2500 k, placa video radeon 7800, 500 gb hdd, 8 gb ram. Eu zic ca sunt foarte bune happy

| CatalinFTW explică (pentru Jipa95):

100% laughing AVG cu licenta.

| sltlp a răspuns (pentru CatalinFTW):

Update driver chipset+ update catalyst.

| CatalinFTW explică (pentru sltlp):

Le-am facut pe amandoua si tot nu merge sad

| sltlp a răspuns (pentru CatalinFTW):

Ori de la sistemul de operare pirat, ca alte cauze nu sunt.