| WindWalk_2684 a întrebat:

Am o problema cu schimbarea relozutiei, in momentul de fata folosesc 1280 x 1024, si vreau sa o schimb la 1280 x 720, dar cand o schimb, fie din Screen resolution fie din Nvidia Control Panel, ca sa ma exprim cat mai corect, nu se pune WIDE cum ar fi normal, ci imaginea se alungeste ca si cum ar fi to 1280 x 1024.
Ofer Funda pentru cine ma ajuta sa o rezolv.

2 răspunsuri:
| Barney a răspuns:

Asa este normal sa se vada la rezolutia aia, n-ai ce sa-i faci... de ce vrei s-o schimbi?

| WindWalk_2684 explică (pentru Barney):

Vreau sa joc jocurile wide, inainte se schimba cum trebuie, acum nu stiu ce are, am cautat peste tot, am updatat toate driverele, am umblat la setarile monitorului, dar degeaba, mai ramane sa resetez totul, adica sa reinstalez windowsul, sincer nu stiu ce ar fi putut sa determine chestia asta... e enervanta.