| Ionescu_Angel_1992 a întrebat:

Am salvat de pe net un fisier.jpg. Este un printscreen facut de cineva. Este vreo modalitate de a afla cand a fost creat acest fisier?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Nu, pozele de tip JPG au EXIF (contine informatii despre poza ca de exemplu data cand a fost facuta, data modificarii, tipul aparatului, focalizare, ISO etc.) dar acel EXIF este creeat de catre aparatele foto (sau poate fi creeat cu anumite soft-uri pentru orice poza) si este sters de anumite site-uri (ca de exemplu facebook) pentru privacy. o poza salvata in paint sigur nu are EXIF deci nu.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate

| al3xander a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ca sunt si eu curios?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru al3xander):

La proprietati

| al3xander a răspuns (pentru anonim_4396):

La proprietati vezi cand a fost creat/modificat fisierul din calculator nu daca l-ai luat tu de pe internet.

| Ionescu_Angel_1992 explică (pentru al3xander):

Multumesc mult!

| al3xander a răspuns (pentru Ionescu_Angel_1992):

Pentru nimic, numai bine!