| dani112 a întrebat:

Am un calculator si un laptop, la calculator i-am pus o placa de retea si in placa de retea din placa de baza am bagat un cablu de internet care merge in laptop. Ce trebuie facut de aici ca sa am internet pa ama2?

3 răspunsuri:
| qrage a răspuns:

Start > Control Panel.
Click "Network and Sharing Center", click pe "Set up a new connection or network", si dublu-click pe Connect to the Internet. De acolo urmeaza pasii...
s-ar putea sa difere putin in fucntie de ce windows ai. Orice win ai avea, cauta "network" in control panel si decolo dai connect to internet...

| dani112 explică:

Am win 7 si internetul mie imi merge si vreau sa-l fac sa mearga pe un laptop

| qrage a răspuns (pentru dani112):

Ok pai pe laptopul pe care vrei sa bagi netul, fa ce tiam scris mai sus... happy intelegi?