| fulgerul a întrebat:

Am un laptop Fujitsu Siemens, esprimo mobile v5535.Ce am facut.Sa dus incarcatorul, nu stiu de ce, nu conteaza.Am facut o improvizatie.Am luat incarcatorul de la celelalt laptop, un DELL INSPIRON 5030, i-am adaptat o mufa.A mers o perioada, insa acum nu mai porneste.Ce s-a intamplat si cat costa reparatia lui? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Prietene, politica o faci, ca om de rând, în preajma alegerilor. După, te face ea pe tine!

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Bună prietene! Este cam dificil în general de depanat surse de acest gen.
Au pe intrare un tranzistor cu efect de câmp care posibil să fi picat împreună cu câteva componente din jur.
Să caut pe la mine poate am vreo sursă în plus. Te anunţ.

| AgathaRo a răspuns (pentru Arthur):

Alimentarea impreuna cu transformatorul de curent este sursa nici decum o piesa din laptop.

| fulgerul explică (pentru Arthur):

Ma bucur ca am dat de tine.Cred ca ai facut o alegere buna, lasand la o parte politica.Pe partea cu laptopul, daca ma poti ajuta iti raman recunoscator. Vorbim pe privat.Respect!