| CyberDune28 a întrebat:

Am un virus care deschide o fereastra mica de firefox o secunda dupa aia o inchide. Daca instalez firefox in alta parte pe partitie il pacalesc? Anti-virusul Malwarebytes Premium nu-l vede.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Încearcă cu antivirusul implicit Windows Defender. Îl poți activa, actualiza și folosi pentru o scanare manuală. Sau încearcă cu Utilitarului antivirus Norton Power Eraser - îl descarci de pe site-ul oficial, îl rulezi și faci o scanare tot sistemul. (pe site-ul oficial găsești și un ghid de utilizare în limba română).

Bula
| Bula a răspuns:

Instaleaza Add-on-ul "Adblock Plus" si va disparea (impreuna cu majoritatea reclamelor).