| Notyabusinessm8 a întrebat:

Asa.deci...mi-am cumparat un card de memorie de 2GB pentru telefonul meu, si am inceput sa transfer fisiere (muzica, poze, video) de pe pc pe telefon. Am reusit sa transfer 815 MB, si nu stiu de ce, nu ma lasa sa bag mai mult. Cardul este de 2GB si nu pot sa adaug pe el decat 815MB. Trebuie sa mentionez ca am un LG Cookie Fresh cumparat doar de vreun an de zile. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Mai creeaza un fisier pe card din PC-ul tau acum incearca sa pui ce mai ai de pus in acel fisier, merge? eu asa fac, mi-am descarcat un album de vreo 300 melodii si nu mi-au incaput prea multe intr-un fisier asa ca am facut inca unul si mi-au incaput toate.

8 răspunsuri:
| marina28 a răspuns:

Poate nu suporta telefonul mai mult sau poate ai transferat mai mult fara sa iti dai sema.

| cabac a răspuns:

Probabil memory stick e defect.

| xLexus a răspuns:

Cel mai probabil e ca nu-ti suporta telefonul sau ai luat vreo teapa cu cardul :p

| introduaicinumele a răspuns:

Baga-l in PC, formateaza-l, stai, inainte de formatare du-te pe card si dai click dreapta -> proprieties si iti zice acolo cat are. Daca zice ca are 1, 8-1, 9 GB este OK si formateaza-l, daca zice ca are 815 MB, inseamna ca e busit cardul. Si9 eu am un stick de 4GB si imi vede doar 8 MB pe el ca s-a stricat.

| Notyabusinessm8 explică (pentru introduaicinumele):

Am intrat la proprietati, la telefon si zice ca [virgula] cardul este de 1883 Mb (deci...nu chiar 2GB). Insa nu pot sa transfer mai mult de 815 Mb. Deci telefonul recunoaste cardul bine, nu e nicio problema cu cardul.

| Notyabusinessm8 explică:

Am incercat si varianta aia...am incercat sa fac un folder nou, dar imi da eroare:,, Acces denied''. Nu mai stiu ce sa fac

| Notyabusinessm8 explică (pentru RB26DETT):

Gata, am incercat a doua oara si acum merge. happy

| introduaicinumele a răspuns (pentru Notyabusinessm8):

Cei 2 GB (2000MB) care ii are cardul sunt masurati in alta unitate de masura si de aceea PC-ul si telefonul si alte scule il vad de 1883 MB (1, 883 GB). Deci l-ai formatat?
PS: eu am un card de 8 GB si imi vede 7, 68 si e normal sa imi vada atat. La PC am un HDD de 1 TB (1000 GB) si imi vede vreo 950 GB.