| Duhovnicul a întrebat:

Aseara tot imi apareau avertizari de la anti-virus, si am dezactivat anti-virusul ca ma deranja ca tot imi aparea din minut in minut mesaje pe ecran, si trebuia sa lucrez la ceva. Azi dimineata cand am pornit calculatorul, am observat ca toata istoria imi este stearsa, desi n-am sters-o eu si nici macar din greseala pentru ca nu am umblat acolo. E posibil sa fie de la vreun virus? Ar trebui sa reinstalez Windows-ul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e necesar sa reinstalezi windows-ul, dar este necesar sa-ti instalezi un antivirus si sa-ti cureti calculatorul. Cauta un antivirus care sa-ti caute si virusii si sa fie si anti spyware in acelasi timp. Astfel iti va putea sterge si key-loggerii, trojan sau alti virusi care sunt spyware.

O zi placuta!

| KyLerMzQ a răspuns:

Nu reinstala windowsul. Poate ti-a intrat un key-logger in pc si ti le-a sters. Nu putea din cauza antivirusului. Instaleaza un antivirus mai bun.

| darrio2007 a răspuns (pentru KyLerMzQ):

A avut antivirusul dezinstalat.Ai citit bine intrebarea?

| CinevaNou a răspuns:

>"Aseara tot imi apareau avertizari de la anti-virus"
>"E posibil sa fie de la vreun virus?"
Serios?

| Duhovnicul explică:

Pai, voiam sa stiu daca imi pot recupera istoria?