| Floașiu_Adela_2001 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Mi-am luat o consola wii dar am probleme cu jocul. Vânzătorul m-a învățat cum sa pun jocuri pe un stick de memorie, am facut exact pașii pe care trebuia sa ii fac, dar cand bag stick-ul in consola si intru la usb loader gx, jocul nu imi apare.

5 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Cum e formatat stick-ul?
exfat sau ntfs s-ar putea sa nu le vada, incearca fat32

| Floașiu_Adela_2001 explică (pentru JicaContra):

Asa e formatat, fat32

| JicaContra a răspuns (pentru Floașiu_Adela_2001):

Alt port de usb are consola aia?
ai mai bagat altceva in usb, vreodata si a mers?

| Floașiu_Adela_2001 explică (pentru JicaContra):

Am incercat in toate modurile posibile. Am incercat in usb loader, in wii flow, cu alt stick si tot nu merge. In wii flow am reusit jocul sports, dar cand am bagat alte jocuri pe stick, tot numa sports imi apare. Am facut si sa bag alte jocuri, fara sports, dar tot numa sports apare laughing. Acum nici stick-ul ala nu imi mai merge, nu il mai recunoaste laptopul, si alt stick nu am. Deci nu stiu ce naiba sa ii mai fac.

| JicaContra a răspuns (pentru Floașiu_Adela_2001):

Inceteaza!
e clar ca portul usb ala e defect si atat de defect ca mai strica si stick-ul
deci, ori il duci la reparat, ori renunti la idee!