| Mit_Sami_1991 a întrebat:

Buna,am o imprimanta Canon mp190 si imi da eroarea E5?
ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

Uite aici un articol legat de aceasta eroare. citeste cu atentie si poate o rezolvi. succes!
http://www.techarena.ro/canon-pixma-eroare-e5-cauze-si-solutii/

2 răspunsuri:
| Mit_Sami_1991 explică (pentru piti77):

Multumesc! am rezolvat problema si am fost la un service autorizat!

| Amza_Viorel_1962 a răspuns:

Salut merge resetat E5 tii apasat cancel 5 secunde este eroare de cartus color, daca nu merge resetat asa tragi din priza ii dai drumul normal si tii 10 secunde apasat pe cancel dupa care dai ambele cartuse jos de pe dispozitiv si le pui la loc inchizi trapa si ar trebui sa poti imprima. Daca nici asa nu merge dupa cateva incercari ia un cartus color compatibil cu incredere ca nu mai merge resetat nici cu mp tool nici cu alte strategii de a intra in meniu sa selectezi a treia comanda si alte bullshit-uri. Deci mult noroc!