| djtomy a întrebat:

Am o întrebare :)). In placa asta de baza http://m.emag.ro/placa-de-baza-asrock-socket-1156-h55m-l e/pd/EJJ52BBBM/ ar trebuie sa suporte ramu asta nu? http://m.emag.ro/......3M7DBBBM/.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ba boule! Tu ai spus de 4 Gb. Eu am scris 2 x 4 Gb. Dupa ce ca esti analfabet nici nu stii sa citesti! Idiotule!

13 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Da se suporta amn2ua numa ia-ti tot 4 giga ram da la 1800 mhznu la 1600 tear ajuta mai bine

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ea suporta DDRIII 2600+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 Dual Channel. Deci s-ar incadra ca frecventa si suporta pana la 8 Gb (2x4Gb).

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Alooo! Nu scrie ce nu stii si mai scrii si ca un agramat. Nu-i corect sa dai informatii false.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Salontanul):

laughing scriu cum vreau eu cat vreau eu cand vreau eu si nu minti copilu ca suporta si placuta aia de 4 giga afonel placa e mai veche si pe vremea aia nu erau 4 giga pe o placuta trombonel

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Salontanul):

Asa ca nu merge. Ia doua de 2 Gb.Nu-i corect sa dai informatii false. ba ori esti ciricliu ori ai vazut-o pe ma#ta$$$dezbracata n-ai inteles cioaro scrium cum vreeu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa analfabetul ala. Suporta 4 Gb.
Uite aici:
http://www.asrock.com/mb/Intel/H55M-LE/?cat=Specifications
Acolo scrie clar: "2 x DDR3 DIMM slots"
si "Max. capacity of system memory: 8GB".

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Salontanul):

Max. capacity of system memory: 8GB daca suporta 8 laughing ti-am zis ca esti cam ciricliu de ce fras are doar 2 sloturi?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ba idiotule! Uita-te pe siteul oficial. Cretin! Ti-am dat si linkul. Ce dracu'esti asa prost? esti din nastere sau te-ai facut pe parcurs?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ba oficialulelaughingetiam pus o intrebare cum suporta 8 giga maxim daca placa are doar 2 sloturi de rami? simplu

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Prosstavanlaughingacolo zice cate sloturi ai nu cat suportalaughingfakarerolling on the floor)))esti cioburi ascundete

| AdrenalinTm a răspuns:

Dual Channel DDR3 memory technology
- 2 x DDR3 DIMM slotsSLOT BA S L O T adica 2 sloturi nu ca suporta doar 2 gigape placa
- Supports DDR3 2600+(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 8GB*
- Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

| Garsonfane1979 a răspuns:

De suportat suporta si mai mult http://bit.ly/1aVSmwJ

| djtomy explică (pentru AdrenalinTm):

Ba placa suporta 8 GB lasa ca stiu eu numa am pus intrebare ca nu imi recunostea ramu din slotu 2... si apoi am incercat si in PC de game si nici acolo nu il recunoastea, asa ca l-am trimis inapoi si mi-au dat alta si acum merge, 2x4GB am in PC de lucru, asa ca nu 2x2GB e maxim, ca 2x4 deci Salontanul zice bine...