| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai prosteasca asa dar chiar nu ma pricep. Vreau sa achizitionez un tv full hd si o sa imi fac un abonament de televiziune prin satelit de la digi si stiu ca digi nu au hd-uri decat un singur program. Atunci mai are rost ca tv sa fie full hd? Sau e mai ok sa iau un tv doar hd care e si mai ieftin? Poate nu am pus intrebarea bine dar sper sa ma inteleaga cineva, ideea e ca eu as vrea sa am o imagine cat mai clara a programelor nu sterse asa cum am vazut la tv-urile de la carrefour si cica erau full hd. Chiar nu pricep.Help! Mersi!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! I ati un tv led full hd, este adevarat ca nu toate programele emit hd, dar cele care emit hd se vad super pe un tv full hd, si canale care emit hd sunt: Tvr 1 si tvr hd, pro tv hd, digi hd etc, deci da, merită un tv led, consumă puțin, si in viitor toate canalele vor emite hd, dar depinde de firmele de cablu cind o sa emită ele hd.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Firma RCS-RDS are destule canale HD, cum sunt TVR HD, Pro TV HD, Eurosport HD, etc.
Pe toate le poti vedea aici:
http://www.rcs-rds.ro/personal-tv

| gelu1970 a răspuns:

Da are rost.

| elycrissro a răspuns:

Normal ca are rost, la digi sunt 23 canale HD, dar vezi ca televizorul sa suporte DTV-C (digital-cablu), caci altfel este degeaba full HD si va trebui sa-ti iei pe cap aparat digital separat.

Deci TV Full HD cu DTV-C.
www.programepc.net

| elycrissro a răspuns:

HAHA -citat:
"televiziune prin satelit "

Cauta sa detina si DTV-S

| elycrissro a răspuns (pentru elycrissro):

Acum au toate DTV-S.
https://elycriss.ro/