| TnT123 a întrebat:

BUNA!
Am windows 7 si vreau sa imi instalez windows xp
Cum fac ca nu imi da voie
FUNDA!

7 răspunsuri:
| byankaaaa a răspuns:

Windows xp a fost scos de pe piata..Mai bine incearca alt program

| MskDesign a răspuns:

Nu iti da voie?
In primul rand trebuie sa te asiguri ca sistemul oparativ de pe cd este 100% functional.Intri in bios la deschiderea pc-ului apasand f2 sau DEL.Te duci la first boot device si alegi ca prima optiune CD/DVD.Dai f10 si ok pentru a salva setarile din bios dupa care cumputerul se va restarta. Dupa restart ar trebui sa iti apara un scris alb pe fond negru care iti spune de a apasa orice tasta pentru a rula de cd/dvd drive. Dupa ce ai apasat vei intra in instalarea sistemului operativ.

| MskDesign a răspuns (pentru byankaaaa):

Windowsul xp nu a fost scos de pe piata.Cei de la Microsoft nu mai asigura update pentru aceasta versiune de pe 04.04. 2014 daca nu ma insel.

| TnT123 explică (pentru MskDesign):

Da imi da o eroare (mi se face imaginea albastra si nu stiu ce eroare scrie)

| MskDesign a răspuns (pentru TnT123):

Scrie eroarea
sa vedem mai exact ce este

| TnT123 explică (pentru MskDesign):

Error windows xp 0x8024d001