| ana_5516 a întrebat:

As dori mai multe informatii despe oferta aceea de la Orange cu telefeon la 1 leu. Ceea ce nu am inteles este ca: mi s-a spus ca e ceva in genul unui abonament, dar cu cartela. Intrebarea este: imi vine vreo factura ceva acasa? Pot achizitiona oferta desi sunt minor?

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu stiu cine "ti s-a spus" ca e cu cartela ca nu e asa, e cu abonament dar primesti si o cartela cadou. telefoanele respective costa un euro daca iti faci abonament la ei sau prelungesti abonamentul deja existent. deci, daca tatal tau (sau mama) are abonament la ei si-l prelungeste pe inca 2 ani poate lua unul din cele 2 telefoane din promotie cu 1 euro si primeste si o cartela de 5 euro cadou, pe care o poti folosi tu eventual, cu telefonul cel nou https://www.orange.ro/....../telefoane

| Andruşcă a răspuns:

Deci, de cand exista telefonia mobila, sunt doar variante:
-Cartela Prepay, adica cumperi o cartela de la magazin, o bagi in telefon si o incarci cand se termina creditul.
-Abonament, adica faci contract pe o perioada(1 an, 2 ani), iti dau aia o cartela pe care o bagi in telefon si platesti factura in fiecare luna.

Ofertele alea cu telefoane la 1 leu sunt numai cu ABONAMENT. Adica faci contract pe 2 ani si-ti vine factura in fiecare luna acasa. Obligatoriu trebuie sa ai peste 18 ani. Nu ai voie sa renunti la abonament mai devreme de 2 ani, daca renunti, poti fi dat in judecata si te trezesti cu o firma de recuperare pe cap. Telefonul ala nu costa 1 leu, ei ti-l dau la 1 leu dar tu platesti abonamentul ala timp de 2 ani, practic, platesti rate la telefon 2 ani.

| maryus24 a răspuns:

Daca esti minor nu poti achizitiona nimic. e nevoie de contract, etc, si telefonul e doar un leu pentru ca iti faci abonament pe 1 sau 2 ani care platesti in fiecare luna o suma de 10 euro sa zicem. restul detaliilor ti-au dat si colegi mei

| ana_5516 explică (pentru mixxjim):

Am intrebat tocmai pentru ca nu am inteles ce mi s-a spus la Orange Shop. Si eu stiu tot ca tine.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Gasesti mai multe informatii despre aceasta oferta aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane.
Telefoanele se achizitioneaza impreuna cu un abonament, iar pentru acest abonament se va emite lunar o factura fiscala.
De asemenea, varsta minima pe care trebuie sa o ai pentru a putea beneficia de un abonament Orange este de 18 ani.
O zi buna,
Orange Helpers