| alex040599 a întrebat:

Ca urmare a scoaterii din grila a programelor Discovery si Animal Planet,am hotarat sa reziliez contractul si sa plec la UPC.
As vrea sa stiu ce pasi trebuie facuti pentru dezabonare(stiu ca trebuie duse inapoi toate telefoanele, aparate si mai stiu eu ce...)si daca sunteti multumiti la UPC.

8 răspunsuri:
| llust a răspuns:

Inainte eram la UPC, dar sincer sa fiu nu am fost multumit deloc de ei. Programe putine, daca se innoreaza putin afara se ia cablu, numa chestii de genu. Eu zic ca este o prostie sa reziliezi un contract pentru 2 programe...

| BuGz a răspuns:

Spune-ne la ce firma esti abonat deocamdata.

| alex040599 explică (pentru llust):

Decat toate prostiile de la TV, mai bine ma uit la alea.

| alex040599 explică (pentru BuGz):

Rds-rcs

| llust a răspuns (pentru alex040599):

Si da si nu. E bine sa te uiti la alea intr-adevar, dar daca se strica putin vremea nu o sa ai cablu, mai ales iarna ai probleme...

| BuGz a răspuns:

Te reziliezi de acolo de unde ai incheiat cotractul ( rds rcs ) la sediul lor din localitatea dumneavoastra.
Nu v-as recomanda UPC cele mai bune sunt :
1.dolge
2.next gen

Dar daca doriti sa v-a abolati la UPC este bine dar cum a spus si llust nu este prea bun pe vreme rea.

| 12UFFY a răspuns:

Exista decodoare, unele televizoare au decodor digital inclus {in generel cele produse acum doi ani sau mai recent}.Cu ajutorul decodorului prinzi mai multe programe{gen discovery, discovery science, hbo, digi film si altele}.Am auzit ca digi ofera decodoare gratis{nu sunt sigur}.Eu zic ca ar fi o optiune mai buna decat sa te bagi la upc.

| alex040599 explică (pentru 12UFFY):

Am deja decodor digital de la ei, dar programele au fost scoase din toate grilele.