| Cristle a întrebat:

cum pot printa o harta de pe Google Maps? adica dau print dar imi printeaza foaia goala doar cu niste functii ...eu vreau harta in sine cu starzi, alei exact cum arata pe google maps! Please help!

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Mai antai descarca acest program:http://www.wisdom-soft.com/products/screenhunter.htm,apoi instaleaza-l.Cu el poti"fotografia" ecranul, sau doar o portiune din ecran dorita de tine( exemplu o floare dintr-un tablou etc)si asta din setarile ce le faci tu.Eu al folosesc de peste 10 ani si sunt supermultumit de el. Apoi " poza" facuta de tine cu acest program o vei trimite la imprimanta ta.Te asigur ca vei fi super multumit(a) Succes

| traveler a răspuns:

Alege varianta free.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Dai pe icoana cu printati din stanga sus a paginii cu mapa.

| fanporsche a răspuns:

Ar fi trebuit sa iti mearga, adica ai procedat corect. Posibil sa fie probleme cu imprimanta ta. Incearca sa printezi altceva sa vezi cum iese. Incearca sa printezi alb-negru, setezi imprimanta doar pe blank ink, deoarece eu banui ca tu ai setat sa-ti printeze color si atunci daca este o problema la cartusul color nu-ti printeaza nimic. Da mai multe detalii si sa vedem cum te ajutam.

| ღAnonimღ a răspuns:

Intrebare: mai ai cerneala in imprimanta? dar vezi sa nu fie nici cartusul uscat...
daca ai, alege-ti de pe acolo, hybrid, street, ma rog ce mai scrie...

| Natashha a răspuns:

Salveaza doar partea aia care vrei s-o printezi.fa un scan cu tastatura de pe net[apasa langa f12 pe butonul ala prtscr/sysrq ->du-te in paint sus edit->paste si iti apare tot ecanu pc-ului, apoi selectezi doar partea aia din harta care o vrei tu]. sper ca te-am ajutat happy.