| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am instalat xubuntu recent si am descarcat jocul SuperTux Kart chiar de pe softul de jocuri de la Ubuntu. Problema e ca nu se deschide jocul adica cand dau pe joc,vrea sa se deschida fereastra dar nu reuseste. Mi-a dat prima data o eroare cum nu se poate deschide fereastra, intrebare bifata cum ca se trimite spre rezolvare.Va intreb, ce as putea face ca jocul sa-mi mearga? Am 512 mb ram si placa video de 16.Sa nu-mi ziceti ca placa e mica,pentru ca am auzit ca aceste jocuri ca si xubuntu de altfel, sunt pentru calculatoare mai ...vechi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| FlooPp a răspuns:

Nea. Daca ti-a aparut chestia cu Dont Send, Atunci nu iti va merge jocul, chiar daca trimiti eroarea nu va avea nici un rost.Se pare ca nu poti rula pe acel pc, sau cine stie uitate la cerintele de sistem si vezi daca te incadrezi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FlooPp):

Multumesc mult. Oare ce jocuri vor merge pe xubuntu?