| Florian80 a întrebat:

Buna prieteni,
Am de ales intre un laptop HP Probook 650 g4 si alt laptop DELL Inspiron 15 3250. Ambele sunt de 15.6, ambele au procesor i5, ambele cu ssd 512 gb. Voi pe care l-ati alege si de ce? Ms

10 răspunsuri:
| slv13 a răspuns:

Salut, eu alege Dell-ul pentru ca are o frecventa mai mare a procesorului si este mai nou

| Florian80 explică (pentru slv13):

Ms.

| Florian80 explică (pentru slv13):

Problema cu Dell este ca nu are unitate optica, nici usb tip C, si merge doar pe windows 11.

| Bula a răspuns (pentru Florian80):

Merge foarte bine si cu Linux.
Incearca timp de o luna cu Linux Mint si vei fi multumit (internet, Office, etc., toate cu licenta gratuita).

| Florian80 explică (pentru Bula):

I hate linux?

| Bula a răspuns (pentru Florian80):

Why?
I hate Win (8, 10, +).

| Florian80 explică (pentru Bula):

Why?

| Bula a răspuns (pentru Florian80):

Because user cannot control them. sad