| Eff a întrebat:

Buna prieteni! am mare nevoie de ajutorul vostru. Am un filmulet format. wmv si vreau sa il comprim. Are 147 de mb si aprox 12 minute. Cand il comprim cu winzip sau winrar mi-l face de 146 de mega, deci nu ma ajuta cu nimic. Ideea e ca vreau sa il trimit prin mail, deci trebuie fie cat mai mic, maxim 100 de mega. sper ca puteti voi sa ma ajutati. Multumesc si sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi uite ce îţi recomand eu; În loc să îl comprimi sau să îi schimbi formatul, ceea ce poate duce la degradarea calităţii acestuia îţi recomand să îl trimiţi aşa cum e pe mail folosind acest serviciu gratuit de mail-uri de dimensiuni mari:
http://www.filemail.com/default.aspx
cu menţiunea că destinatarul va primi un link de unde să îl descarce.Succese

2 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Incearca: Color7 Video Converter, te va ajuta!
Bafta!

| Onutzu a răspuns:

Daca folosesti winrar dai clic dreapta pe video si vezi ca o sa iti apara cateva optiuni de comprimat dintre care una e sa il comprimi si sa il trimiti prin mail eu am facut acum o proba si din un video de 802 byte a fost comprimat la 377 byte