| ismailanight a întrebat:

Recent mi-am luat net de 1000 mbps de la RDS RCS. De cand il am nu se mai incarca videoclipurile de pe site-uri (gen vimeo), merge doar pe youtube cum trebuie. In rest, pe alte site-uri buff-ul abia merge. Inainte aveam net de 12 mbps si mergeau relativ bine, acum buff-ul se opreste din 10 in 10 secunde, plus ca la videourile HD de pe alte site-uri in afara de YT abia merg. Ma puteti ajuta cumva sa rezolv si eu problema asta?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Incearca sa faci testul pe rcs rds Bucuresti, si sa ai cat mai putine de tip t0rent sau alte prostioare deschise. Daca problema persista, trebuie sa ii contactezi pe cei de la rds, deoarece oricum sa platesti 1000mbps si sa nu ai nici jumatate nu e grozav. Cat despre treaba cu buffering-ul, incearca sa dai deconectare si reconectare de cateva ori la internet, deoarece adesea de aici este problema.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Fa un test pe speedtest.net
2. ai un router wireless?

| ismailanight explică (pentru sltlp):

1. Ping: 2 MS; Down Speed: 232.89 Mbps; Up Speed: 106.38 Mbps
2. Nu am ruter. Cablul meu de net vine direct de la centrala cred (pe scara blocului e o cutie metalica pe care scrie rds-rcs si direct din aia vine cablul in pc-ul meu)

| sltlp a răspuns (pentru ismailanight):

Vitezele astea is pe ce server? Ca nu sunt prea mari. De asemenea, ce cpu ai la pc?

| ismailanight explică (pentru sltlp):

Un server din constanta (eu locuiesc in apropiere de constanta), nu stiu sigur care. Asta e pc-ul meu: http://www.emag.ro/......E37M0BBBM/

| ismailanight explică (pentru sltlp):

Nu ajunge la 1000 pentru că îmi trebuie Hard SSD iar eu nu am din pacate. O să încerc să dau connect şi disconnect şi sper să meargă cum trebuie.