| octav005 a întrebat:

Bună seara.
Am o boxa pe bluetooth si vreau sa ii atașez o iesire cu mufa 3.5 pentru alte difuzoare externe.
Cum procedez ca atunci când introduc jack-ul pentru difuzoarele externe, cele ale boxe sa se oprească. Nu vreau ca și cele ale boxe sa se audă. Doar cele externe.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La fel cum sunt mufele de la aparatele de radio, TV sau alte asemenea.
Firul cald are un „întrerupător", un contact merge la ieșirea etajului final audio, celălalt la difuzorul intern.
Când bagi mufa, contactul se deschide și ieșirea audio va merge spre difuzoarele externe.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa stii electronică sa stii sa citesti o schema sa stii sa masori piesele sa cunosti piesele si ce rol au acestea, nu poti pune orice piesa vrei fara sa stii ce face ea in circuit, du boxa la un atelier reparatii audio amplificatoare boxe casetofoane, si acolo au personal calificat care iti vor modifica ei contracost, iti vor pune ei o iesire de 3. 5 mm mufă jack

| octav005 explică (pentru mihai69):

Mulțumesc..credeam ca este m-ai simplu. Dar oricum nu ma pricep