| Adutzu2 a întrebat:

Buna seara,
Ca sa mearga castile sau boxele la noul laptop cu Windows 10 trebuie sa dau restart la laptop cu mufa jack introdusa. De ce nu merge fara restart? Am facut update la toate driverele dar degeaba. Nu mai apare fereastra aia pop-up ca sa aleg ce am introdus in Jack. In schimb am un driver audio in plus "Waves MaxxAudio" care nu deschide nici o setare.

Răspuns Câştigător
| danutzz008 a răspuns:

Probabil ai instalat un driver audio incompatibil, dezinstaleaza driver-ul audio si descarca-l de pe site-ul modelului de laptop.

4 răspunsuri:
| Heavenonearth a răspuns:

Buna seară seara!
Instalează 3dp chip.

| Adutzu2 explică (pentru Heavenonearth):

Am instalat 3d chip si la multimedia, imi zice ca dispozitivul nu exista.

| Adutzu2 explică:

Am rezolvat problema, era de la Waves MaxxAudio.
M-am gandit sa-l reinstalez de pe siteul producatorului, am descarcat setup-ul, l-am deschis, am dat "Install" si m-a redirectionat catre Microfost Store sa-l instalez de acolo. Acum imi apare o fereastra pop-up de unde pot sa aleg boxe sau casti.
danutzz008 pentru ca ai fost aproape de adevar, iti ofer funda.

| danutzz008 a răspuns (pentru Adutzu2):

Multumesc, ma bucur ca te-am putut ajuta happy