| Deatcu_Gicu_1956 a întrebat:

Buna seara cu respect rog pe cine stie si vrea sa ma ajute in problema ca nu pot instala driverul audio device on high definition audio bus care la mine apare cu semnul intrebarii si cred ca din aceasta cauza nu am sunet la pc. va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai instalat Adobe Flash Player. Intra in Ma Config: http://www.ma-config.com/en si da: Start the detection/ Agent installation/ Automatic installation si salvezi fisierul care ti-l da. Il instalezi si apoi apesi pe icon-ul care se face pe desktop. Intri My drivers si iti alegi ce vrei sa downloadezi si care este cea mai noua versiune. O downloadezi si o instalezi si gata. Succes!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si ce te retine Gicule sa te duci la producatorul placii de baza sa iei driverele?
http://www.epasystems.ro/instalare-drivere-device-manager/

| gelu1970 a răspuns:

E simplu. ori il cautati manual, ori folositi un program ca de exemplu slim drivers free, ori il actualizati in cazul in care folositi Microsoft update, sau in ultima instanta va ajut si il instalez eu. insa trebuie sa instalati team viewer ca sa pot vedea monitorul dv si sa pot misca mouse.
decideti.

| Deatcu_Gicu_1956 explică (pentru gelu1970):

Sigur ca vreau am acel program dar spuneti cum procedam

| gelu1970 a răspuns (pentru Deatcu_Gicu_1956):

Pai eu de regula sunt pe aici seara tarziu. daca o sa coincidem, cu placere va ajut.