| stolz a întrebat:

Bună seara TPU! Astăzi, pentru prima dată, am vrut să pun un film pe TV de pe laptop cu ajutorul unui cablu. Dar, am făcut o prostie cu mâna mea, am intrat la screen resolution și a fost ceva de genul screen 1 și screen 2 (nu sunt sigură) iar eu am mutat pe unul dintre ele... iar după ce am apăsat pe Ok, s-a închis monitorul. Când decuplam firul, se deschidea. Chiar nu știu cum să-l repar, am tot căutat pe-acolo dacă pot reseta...dar degeaba. Deci? Cum credeți că pot rezolva greșeala?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Conecteza televizorl la laptop

pe desktop click dreapta > screen resolution
ar trebui sa iti apara chestia aia cu multiple displays cand ai mai lulte monitoare conectate
acolo setezi fie Duplicate these displays (iti arata desktopul si pe tv si pe PC)
fie
Extend these displays (desktopul e extins de pe PC pe TV.

mergi pe duplicate

8 răspunsuri:
| stolz explică (pentru Danzell):

Da, asta am citit și eu pe un forum...dar cum pot schimba pe duplicate când firul e conectat dacă mi se închide ecranul? Am încercat varianta în care să țin click pe Duplicate în momentul în care se stinge, dar în secunda doi cursor-ul apare în mijlocul ecranului fără să-l fi mișcat (când decuplez firul). Așa că, în zadar încerc eu varianta asta. laughing

| Danzell a răspuns (pentru stolz):

Daca e setat sa fie pe TV te uiti pe tv. parca ziceai ca pe TV iti merge sa vezi ce scrie pe laptop? sau am inteles eu gresit

| stolz explică (pentru Danzell):

Nu, tocmai de aceea am umblat aiurea prin setări. Pentru că nici pe TV nu apărea desktop-ul (cum cred că trebuia).

| Danzell a răspuns (pentru stolz):

Mai incearca cu butonul windows + P
ar trebui sa fie setarea care comuta setarea

| stolz explică (pentru Danzell):

Am încercat și asta laughing

| Danzell a răspuns (pentru stolz):

Ctrl alt f3?

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

Sper ca televizorul si laptopul sunt conectate

| stolz explică (pentru Danzell):

Nu thinking Încerc mâine și dacă funcționează, îți spun și bineînțeles dau fundă! happy