| anonim_4396 a întrebat:

Buna spuneti-mi va rog frumos merita sa te decuplezi de la cablul TV si sa-ti pui o antena parabolica la bloc sau nu?
Sau merita fara nici una?
Daca da spuntimi si niste antene parabolice bune.

8 răspunsuri:
| Allexinno1988 a răspuns:

Buna sincer raspunsul este Nu eu zic a este mai bine prin fibra opica happy mai ales ca la Focus sau DIGI iti da niste ricivere si se foloseste pe 1sau 2 televizoare deci daca nu platesti Cartlea din reciver te uiti la bec dar la cablu mai dureaza pana il taie

| Psy_Viorel_1991 a răspuns:

De preferabil cea mai buna la momentul actual este televiziunea U.P.S prin satelit daca eti la casa daca esti la bloc e buna si cea prin cablu tv cunosc cateva persoane care folosesc asemenea mod de televiziune si prin cablu si prin satelit sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Allexinno1988):

Explicam terog mai pe babeste ca eu nu prea mi-s la curet, familiarizat cu termenii istia.

| Allexinno1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica intr un cuvant sa il lasi pe cablu si sa nu treci pe antena parabolica

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Allexinno1988):

Da chiestea e ca eu sunt la irdisi laughing si platesc o groaza de bani la cacati istia tot pachetul la vreo 80 de lei daca nu ma insel.

| Allexinno1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerca RDS eu plate 17 lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Allexinno1988):

Pai acolo si sant si cam atat platesc 80, pe acolo tot pachetu daca nu mai putin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Cablul tv este momentan ce a mai bună solutie, de ce? Antena parabolică ai nevoie de acceptul locatarilor ca sa o montezi pe bloc, ca daca din balconul tau nu ai o deschidere mare si esti obturat de alte blocuri sau copaci nu vei putea prinde nimic, daca optezi pentru antenă parabolică si sa zice m ca ai acceptul vecinilor sa o montezi pe bloc, nu poti stii daca nu ti o fură sau deterioreaza careva, fură acel LNB si fara lnb nu prinzi nimic cu antena, după aceea cablul de la antena parabolică pînă la tine in casa daca ai vecini răi si le trece cablul prin dreptul geamului ti l taie, doar asa sa isi bată joc de tine, daca instalatorul acelei antene nu stie sa o fixeze bine antena, la ce-a m ai mica adiere a vîntului si antena se va mișca nu vei mai avea semnal, cand ninge sau cand plouă adio semnal ca Lnb ul este sensibil la apă sau zapadă, daca afara timpul este urît si bate tare vîntul există posibilitatea sa zboare antena de pe bloc daca nu e bine ancorată, si daca totusi optezi pentru parabolică, sau intr e timp ti ai luat vad ca intrebarea este veche, opteaza macar pentru antene parabolice cu motor, sa poti din casă regla si orienta antena pe toti satelitii, sa vezi canale nemțesti, francezii spaniolii etc, si ai nevoie de antenă cu farfurie mare 80-90 cm. I ati o antena la liber fara sa mai plătesti abonament, plătesti odată instalarea incluzînd: Antena, recieverul, ca doar 1 primesti, cablul citi metrii ai nevoie depinde unde o pui, montura aceea pe care vine antena acea talpă, si bineinteles omul care o monteaza si o reglează trebuie plătit sa faca treabă bună sa nu ai probleme deloc cu antena.De unde esti? Si pana la urmă ai pus sau nu parabolică?laughing