| kittyshor a întrebat:

Buna tinerilor...as vrea sa stiu un lucru : eu prind wirelless de la calculatorul meu cu un tel nokia e5-00... dar imi cere cheia wlan. mai exact am nevoie de parola big grin stie cineva care e parola de la romtelecom pentru wireless sai in ce consta parola asta? big grin merci big grin

14 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Cand ai facut contractul pe acele foi trebua sa-ti scrie si parola, poti sai dai reset din fabrica si cred ca nu o sa mai aiba parola happy

| alecx4music a răspuns:

Parola de wlan ti-o setezi tu cand creezi reteaua, nu e unica.
Bafta!

| kittyshor explică (pentru alin334):

laughing la ce sa dau reset? big grin pc-u mi conectat la net prin romtelecom...si pe tel prind wireless da imi cere parola de la romtelecom laughing)

| CoraPersefone a răspuns:

In spatele modem-ului care l-ai primit odata cu instalarea netului, gasesti o parola formata din mai multe cifre si litere! trebuie sa fie o eticheta lipita pe spatele modemului care emite wireless

| kittyshor explică (pentru alecx4music):

Nu cred ca ai inteles.eu n-am creat nici o retea. efectiv imi apare pe telefon semnul ca prin wireless de la calculatorul meu... si cand dau sa intru imi apare ca mi-o gasit o conexiune de la romtelecom dar e inchisa, si-mi cere parola pentru conectare

| alin334 a răspuns (pentru kittyshor):

La wirles da-i reset happy e un butonas magic pe acolo pe la cutia aia dreptunghiulara cu antena

| Deenissa a răspuns:

De obicei parola pentru wireless ti'o setezi singur, adica atunci cand este setat wireless'u.happy Daca nu merge suna la departament.

| kittyshor explică (pentru CoraPersefone):

E un cod de bare deasupra caruia scrie ceva cod de vreo 20-30 de cifre... ala e? laughing

| kittyshor explică (pentru alin334):

laughing) n-am asa ceva laughing))))) creca nu ne intelegem... eu pe tel am wireless...n-am antene laughing

| alin334 a răspuns (pentru kittyshor):

Aoleolaughing))) deci tu ai wireless in casa? sau gasesti cu telefonul?

| CoraPersefone a răspuns (pentru kittyshor):

Incearca cu acel cod! si eu am acasa acelasi sistem de placa wireless emis de modem romtelecom!

| Ladyd10 a răspuns:

Pe spate la modem ii scris cod wan...de acolo il ieiwinking

| alecx4music a răspuns (pentru kittyshor):

Pentru ca nimeni nu lasa conexiunile wireless libere. Creezi o conexiune wireless noua, iti setezi id si parola (cu virtual router). Reteaua pe care o gasesti nu e de la laptopul tau. Este probabil a vecinilor. Descarci Virtual Router de aici gratuit. http://virtualrouter.codeplex.com/
Bafta!

| kittyshor explică:

E un modem romtelecom clicknet, alb Huawei smartAX ...nu am notat nici un cod wlan pe spatele lui.de fapt sunt o gramada de cifre pe acolo, da niciuna nu functioneaza