| Luci88 a întrebat:

am intrat pe un site si mi-am pus un fundal la facebook! si acuma vreau sa il sterg si nu mai stiu cum, nu mai pot! aveti vreo idee cum sa sterg acel fundal? Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu stiu cum a fost pus si daca se vede numai la tine in browser sau e ceva ce se vede pe orice calculator.
Daca mai stii cum l-ai pus si a fost o imagine, poti incerca sa pui o imagine alba fara nimic sa inlocuiasca acea imagine.

Daca e numai la tine in browser vizibila schimbarea, e suficient sa dezactivezi acel add-on sau extensie pentru a vedea facebook-ul normal, sau poti incerca sa te loghezi pe fb in alt browser (opera, maxthon, chrome, firefox,...) sa vezi daca apare fundalul respectiv.

12 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Intri pe fb pagina pe care se vede fundalul, in stanga pe fundal apare un aparat foto mic - dai click pe el si alegi "remove" sau "elimina".

| Luci88 explică (pentru halogen001):

NU ai inteles! am zis, fundalu-l la facebook! nu poza de coperta!

| Luci88 explică (pentru halogen001):

Si cum il dezactivez acel add-on sau extensie pentru a vedea facebook-ul normal? IN ALT BROWSER e ok!

| halogen001 a răspuns (pentru Luci88):

Depinde ce browser e, daca e firefox, in dreapta sus dai click pe meniul acela cu liniute si Add-ons -> extensii, plugins vezi daca e un add-on pe care l-ai instalat pentru facebook si il dezactivezi.

Nu stiu despre care browser e vorba si in ce limba e - engleza romana ca sa pot da mai exact pasii de urmat happy

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Se mai poate dezinstala si reinstala acel browser si se pierde extensia sau add-on-ul. La Chrome daca se reseteaza setarile se dezactiveaza si extensiile:

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=en
la fel si la firefox:

https://support.mozilla.org/en-US/kb/reset-firefox-easily-fix-most-problems

| Luci88 explică (pentru halogen001):

Mozila in limba romana! dar unde zici tu pe liniutile alea 3 daca dau click apare altceva nu add-onsad am reinstalat mozila si tot nu disparesad

| halogen001 a răspuns (pentru Luci88):

In romana dupa click pe liniutele din dreapta sus, se merge la suplimente, apoi Se cauta la Extensii si poate chiar la module, dar la extensii ar trebui sa fie. Poti dezactiva tot ce e la extensii.

https://www.youtube.com/watch?v=z7cIQ6TWiCs&feature=youtu.be

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Resetare Firefox: click pe liniute, click pe semnul "?"
Apare un meniu, click pe "Informatii de depanare" apoi click pe "Reseteaza Firefox" si inca o data pe "Reseteaza Firefox"

https://www.youtube.com/watch?v=huhYx7Xn8Rw&feature=youtu.be

Daca as sti care e site-ul cu fundalul pentru Facebook, as putea incerca si eu un fundal sa vad ce face site-ul :)

| Luci88 explică (pentru halogen001):

Am reusitttt, la moduleee:* pup dulce desteptuleeekiss

| Luci88 explică (pentru halogen001):

Cum te pot gasi pe Facebook? Halogen001

| halogen001 a răspuns (pentru Luci88):

Cu placere happy

| halogen001 a răspuns (pentru Luci88):

Nu am cont de facebook happy