| Ivanciuc_Alin_1998 a întrebat:

Am o problema cu un pc cumparat de la second-hand acum 1 saptamana, pc-ul pare nou nu e prafuit sau ceva de genul dar se blocheaza dupa cam 30 min si nu pot face nimic nici mousul nu merge pot sa ii dau doar restart.
Am windows 7 ultimate 64 bit
Am 4 GB Rami
Procesor AMD PHENOME(tm) II X4 810 2, 60 ghz
Placa video 8500 gt 128 bit 512 mb Nvidia GeForce.

Răspuns Câştigător
| alexselectronics a răspuns:

S-ar părea că problema este datorată supraîncălzirii procesorului.Pentru a elimina problema trebuie să schimbi pasta termică dintre procesor și radiator. Dacă folosești radiatorul original(stock cooler) îți recomand să-l schimbi cu unul mai mare deoarece procesorul tău poate avea o putere cuprinsă între 95 și 105W.
http://www.cpu-world.com/......IBOX).html

3 răspunsuri:
| Ivanciuc_Alin_1998 explică:

Tin sa precizez ca scoate un sunet din casti cand se blocheaza pentru 3 sec si dupa nu mai se intampla nimic.