| simi1989 a întrebat:

am un Acer aspire 573g si am setat ceva in bios,dupa am trecut pe legacy mode am dat save si nu mi se mai deschide laptopu, imi porneste ventilatoru si cam atat, nu se deschide nici ecranu nimic.ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pai vezi daca umblii aiurea? mergi cu el la cei ce repară asa ceva, l ai stricat.

| apocaliptic77 a răspuns:

...foarte simplu, desfaci capacul(scoti toate suruburile de pe spate), ajungi la placa de baza iar pe ea o sa gasesti o baterie rotunda, aproximativ de marimea unei fise de 50 de bani, poate un pic mai mica. o scoti pentru 10, 15 secunde, o pui la loc, totul facut cu grija, montezi capacul si...gata.

| simi1989 explică (pentru apocaliptic77):

Am rezolvat in am pornit laptopul.alt mod, am desfacut capacul am scos bateria am tinut apasat butonul de pornire timp de90 secunde, am conectat bateria si incarcatorul si am pornit laptopul.asa am rezolvat

| KanezuY a răspuns (pentru simi1989):

Atunci e bine, vezi sa nu mai umbli mult prin bios laughing acu 2 luni am cauzat bsod-uri laughing