| AHappyDay a întrebat:

As vrea sa imi iau un calculator nou si vreau sa stii ce parere aveti in legatura cu anitivirusul.Ma refer la versiunile free ale urmatoarelor programe antivirus(nu vreau raspunsuri gen alege o versiune platita):Avast Home Edition, AVG, Bitdefender, Avira. Daca se poate as vrea o clasificare pentru cele de mai sus.(fara norton si eset)

Răspuns Câştigător
| COOLboY a răspuns:

Îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 7 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!

8 răspunsuri:
| Xao20 a răspuns:

Eu nu mai folosesc antivirus de 3 ani de zile si n-am probleme totusi daca vrei neaparat un antivirus ia-ti kaspersky anti-virus pentru incepatori sau kaspersky internet security daca downloadezi porno

| Roby_roberto_1997 a răspuns:

Nu iti baga antivirus, e o prostie iti consuma din rami pe degeaba, eu nu am antivirus si merge perfect calculatorul. antivirusul o sa iti blocheze multe programe si o sa mearga mai greu calculatorul. funda?

| dannyel86 a răspuns:

Avastul are licenta gratuita 1 an de zile pe site-ul oficial. Consuma putine resurse, in comparatie cu avira kaspersky, avg.

| AHappyDay explică (pentru Xao20):

Eu nu m-am referit la kspersky ci vroiam un fel de clasament dupa parera voastra la acele antivirusuri de mai sus.As aprecia daca mi-ai spune pe care il crezi mai bun dintre acelea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai free ai putea alege Zone Alarm. Are si Firewall sau un Kaspersky de 30 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru COOLboY):

Malwarebytes' anti malware mai mult e de scanat si scos virusii. nu prea detecteaza ca un antivirus. detecteaza numai la scanare.

| SebyMTS a răspuns:

Salut,

Îţi recomand unul dintre aceşti 2 antiviruşi, la alegerea ta:

1. ZoneAlarm Antivirus. Este o soluţie completă deoarece conţine şi firewall şi antivirus. Link cu detalii (download, instalare): http://www.ultranetworks.ro/......alare.html
De asemenea, poti trece in revista si tutorialul de configurare al firewall-ului: http://www.ultranetworks.ro/......alarm.html

2. Avast! Antivirus 7. Link detalii: http://www.ultranetworks.ro/......e/379.html

Personal aş merge pe ZoneAlarm pentru că este mai complet.

Succes!

| Xao20 a răspuns:

Pai iti fac un top cu toate antivirusurile testate de mine:
1.Norton
2.Kaspersky
3.Nod32,panda
4.Avg
5.Avira
6.Bitdefender