| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. Cum setez sa se vada scrisul sub pictograma unui folder cat mai mare? Am intrat in Folder Options dar degeaba, nu gasesc setarea asta. Cum se procedeaza? Deci vreau sa se vada cu caractere cat mai mari denumirea folderului respectiv, ca in Word.

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu poti.
Doar daca schimbi rezolutia si totul se mareste.

| tonyc7 explică (pentru aditimus):

OK, mersi

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic să modifici întâi dimensiunea pictogramelor de pe desktop. Și apoi, redenumești fiecare folder, scriind cu majuscule.

| tonyc7 explică (pentru floresdemayo):

Oricum erau scrise cu majuscule dar tot se vede mic scrisul. Iar daca dau pe Extra Large Icons dimensiunea pictogramelor, pe monitor imi vor mai aparea doar 6 (in loc de 25), restul se vad doar daca dau scroll in jos.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru tonyc7):

Fără supărare, ia-ți ochelari pentru citit și vei vedea scrisul in mărimea dorită.

| tonyc7 explică (pentru floresdemayo):

Nu e cazul de ochelari. Scrisul e destul de vizibil, doar ca as fi vrut mai mare! happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru tonyc7):

Atunci, lipește bilețele pe monitor. ))

| Brizbriz a răspuns:

Click dreapta pe desktop, unde nu e nici un icon
display settings, scroll down
change size of text, si pune mai mult de 100%... cat poti sa duci