| Creata3458 a întrebat:

Nu pot sa mai intru in Local Disk D...cand dau pe el orice gen click stanga sau click dreapta open sau explore imi apare asa: choose the program you want to use to open this file...
Ce pot sa fac?
FUNDA celui mai bun raspuns!
Va multumesc anticipat tuturor! puppy dog eyes :*

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu le vezi in internet explorer pentru ca sunt fisiere aascunse, ceea ce winrar le vede. Incearca sa le stergi, dar nu cred ca te va lasa. Ce ti-am dat mai sus ai incercat? Pentru curatat calculatorul foloseste asta gratis:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
-Poti sterge din D ce nu-ti trebuie.

16 răspunsuri:
| denrazvan a răspuns:

Incearca cu clik dreapta open laughing
sau open new windows(alta fereastra )

| Creata3458 explică (pentru denrazvan):

Am zis ca nu merge cu open...

| floryn1993 a răspuns:

Dai click dreapta si apoi format ( se strege tot ce ai avut in D dar apoi va merge sa intri )

| Theseus a răspuns:

Daca e gol sau nu ai nimic important in el reformateaza-l sau schimb widowsu` cu totu`(can il schimbi sa nu uiti sa stergi tot din C/D si sa le recreezi) : )

| Creata3458 explică (pentru Theseus):

Am multe lucrurii importartante. :'(

| Theseus a răspuns (pentru Creata3458):

Cand iti apare choose the program you want to open this file alege ceva cu exlore sau folder sau pur si simplu alege acolo internet...
nu stiu sigur nu am mai auzit de asa ceva sad...

| VicentiuEdy a răspuns:

Uita ce am gasit pe un site pentru PC-uri (este in engleza, sper ca te descurci) :
The valid open command is located at HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\command
and is an unnamed (Default) Value Name, a REG_EXPAND_SZ data type, containing:
%SystemRoot%\Explorer.exe /idlist,%I,%L

The invalid Open is probably at HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\open\command.
When you find it, delete the invalid Open sub-key.

| AbcDaBcDe a răspuns:

I sa intampalt si la un prieten dar el intra in My computer si dadea acolo jos la Computer si apoi Local Disk D si intra asa in D

| horia2012 a răspuns:

Procedeaza asa:
1. Start - Run- si scrie asa
regsvr32 /i shell32.dll
(exact asa-poti face copy/paste)
2. ok
3. O sa-ti apara mesajul
" DllRegisterServer and DllInstall in shell32.dll succeeded"
4. Ar trebui sa functioneze.

| Creata3458 explică (pentru horia2012):

Pana la punctul 3 a mers dupa cand am intrat in D tot asa mi-a aparut open with...choose to program... puppy dog eyes

| horia2012 a răspuns (pentru Creata3458):

Incearca si programul asta si procedeaza ca in foto:
http://www.myantispyware.com/......oval-tool/

| Creata3458 explică (pentru horia2012):

Cand dau open with si dau cu winrar imi apare ceva de genul :un folder RECYCLER cu niste cosuri de gunoi S-1- si niste numere sau un folder gen asa 2a2smds niste litere acolo... daca intru in D xu internet explorer astea nu-mi apar, tin sa mentionez ca memoria din D e ocupata sa zic prea mult decat ce am eu acolo.Ce crezi ca ar trebui sa fac? Sa le sterg? ca eu am mai sters din ele si mi-a mai eliberat memoria.

| Creata3458 explică (pentru horia2012):

Nu pot sa intru in ce mi-ai dat tu mai devreme... oricum iti multumesc pentru raspunsuri happy imediat vine FUNDA.

| Creata3458 explică (pentru horia2012):

App Pc Doctor asta daca il folosesc imi sterge din lucrurile din D?

| horia2012 a răspuns (pentru Creata3458):

Ar trebui sa poti intra. Link-ul e bun. L-am probat.
Programul nu sterge nimic din ce ai nevoie. Sterge tot ce-ti ingreuneaza calculatorul si-l face sa mearga mai bine.
Il folosesc si eu. Te poti uita si aici la fotografii sa vezi cum arata si cum il poti folosi.
http://www.softpedia.com/......93392.html

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Se manifesta ca un micut....virus!