| LittleZu a întrebat:

Vreau sa va intreb ce parere aveti despre Blackberry 8520 RED? Am de ales intre acest Blackberry si iPhone 4. Insa daca aleg iPhone-ul nu o sa il pot achizitiona acum.Blackberry-ul o sa il pot achizitiona luna viitoare.Asa ca vreau sa stiu si eu ce parere aveti.Blackberry-ul are wireless sau cum? iPhone-ului pe ce ii functioneaza net-ul? Asa este si la Blackberry? Eu acum am un Lg GT505, am internet pe el, cred ca wireless, ca pe cartela sigur nu este.Si merge bine, singurul defect e ca nu imi merge Youtube-ul ca nu am Windows-ul in el ca sa imi instalez Flash-ul.Si de asemenea cand intru pe mess trebuie sa intru mai intai pe www.yahoo.com si ca sa vad daca m-a mai contactat cineva sau mi-a mai zis cineva ceva trebuie sa dau Refresh mereu si nu imi place.Asa e si la Blackberry? Ca stiu ca la iPhone nu e asa, ca am mai umblat pe el, si mi se pare foarte bun ca soft.PARERIIII VA ROG? funda pentru cea mai buna parere si cea mai indetaliata:*

4 răspunsuri:
| perfusion a răspuns:

Eu iti recomand iPhone 4. Este un calculator in miniatura,are tot ce vrei,si in plus internetul este foarte bun pentru el, mai ales daca zici ca ai wireless. La messenger nu trebuie sa dai refresh, poti vorbi cu 10 deodata si iti vor aparea fiecare dintre ei cand vor da mesaje. Sper ca ti'am fost de folos.

| LittleZu explică:

Stiuuu cum este internetul la iPhone.Dar nu stiu cum este la Blackberry.

| strayforlove a răspuns:

Hmmm. Eu zic sa iti iei iphone 4 deoarece netul merge incredibil pe el, ai foarte multe aplicatii si messengerul este aproape la fel ca pe un calculator, primesti buzz-uri si din astea, ai aplicatie speciala si pentru youtube si eu zic ca umblii mai usor pe touchscreen. Blackberry are si el un browser bunicel.dar se misca mai greu, iar mama are unul 9700 bold care se cam blocheaza, iar la mes tot trebuie sa dai refresh. Eu optez pentru Iphone 4, acum depinde ce iti doresti tu mai mult si ce buget ai. pup. Funda?blushing

| andriesflavius a răspuns (pentru strayforlove):

Un prieten are iphone si are net pe cartela si merge foarte bine, nu sta sa astepte sa se incarce un video mai mult de 10 secunde, blackbari este un telefon de trimis mesaje sau ca telefon de serviciu, daca lucrezi, dar pentru jocuri net muzica si din astea iphone este cel mai buna dupa mine, parerea mea