| StefiChan8D a întrebat:

Cam cat ar costa sa imi instalez windows 8 in service? Si niste siteuri cu windows 8 online de cumparat.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Tu ai citit ce scrie in link-ul ala? Ia uite:

Licenta OEM, achizitionata in regim PUL [Personal Use License] are urmatoarele limitari pentru utilizatorul final:
Pot fi folosite maxim 5 astfel de licente per client
Nu este valabila pentru legalizare sau pentru upgrade
Nu include suportul Microsoft

"Nu este valabila pentru legalizare sau pentru upgrade"...ai inteles? Licentele OEM sunt valabile numai cu achizitionarea unui calculator!

Asta ii trebuie: http://www.emag.ro/......D5L3JBBBM/

4 răspunsuri:
| Cillix a răspuns:

Cam astea sunt preturile pentru un windous 8 cu tot ce trebuie( http://www.emag.ro/......EB9JKBBBM/ ) acum depinde de la service la service cat iti ia pentru instalarea lui....banuiesc ca iti ia pana in 30-40 lei...

| StefiChan8D explică (pentru Cillix):

Doar 30-40 lei? Nu trebuie nici sa le dai lor cd-ul cu windows 8 cumparat personal?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru StefiChan8D):

O sa-ti puna unul piratat probabillaughing

| RAY a răspuns:

In primul rand 8 am auzit ca e prost rau, 8.1 vreo 50 de lei, fi multumit ca asa plateai vreo minim 250 de euro, poti suna si in ziar si vine la tine acasa, cine stie ce piese isi scoate din pc