| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti sa este cea mai buna varianta . Sa tin laptopul conectat la wireles sau prin cablu ? Cel mai argumentat raspuns primeste funda !

10 răspunsuri:
| TabooR a răspuns:

Pai prin Wireless pentru ca-i gratis, partea proasta e ca nu ai cine stie ce viteza la net.

| Narcis2007 a răspuns:

Depinde...daca vrei viteza mai mare si bateria sa tina mai mult pune cablu

| hellchild a răspuns:

Pai wireless e bun ca te poti misca prin casa si sa tii laptopul unde vrei, pe piciare(ca mine). Cablu are viteza, wireless injumatateste de obicei viteza
dar mie imi scade doar 1 MB/s viteza de download.

| AngelOfNight a răspuns:

Si eu zic tot wireless dar din cauza ca ai mai multa libertate de miscare prin casa cu laptopul si plus ca este mai comod (imagineaza-ti cum ar fi sa vorbesti ceva important pe mess sa zicem si din greseala sa deconectezi cablul... neplacut)
In cazul in care ai fibra optica si ai router ai viteza de 4MB linistit. Daca nu ai fibra optica atunci orice ai face ai viteza mica.

| MaGandesc a răspuns:

Si eu am laptop si il am pe wireless.Mai bine e cu wirelesswinking in plus ai spatiu de miscare

| Intruder19 a răspuns:

Pe cablu ai viteza mare de download iar pe wireless ai mai multa mobilitate.

| atoatestiitoarea a răspuns:

Daca esti acasa este evident ca prin cablu e mult mai rapida conectia
Alt lucru important: sa scoti bateria daca folosesti laptopul in priza ca se strica tot ...incarcându-se

| WizKhalifaa a răspuns (pentru atoatestiitoarea):

Pai acasa am router wireles de la click net. Am si cablu si wireles si nu stiu cum e mai bine sa il tin.
Faza cu bateria o stiam, am mai avut laptop acasa dar acum mi-am luat si eu sa nu raman in urma cu tehnologia laughing. Oricum mersi de informatie

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Prin wirles
1)poti prinde si alte semnale
2)te poti deplasa ce el aproape peste tot in zona de acoperire
3)nu mai iti trebuie atatea cabluri si loc
4)te poti conecta la vecinu daca are net
5)merge mai bine

| olisacre a răspuns:

Eu il tin prin wireles si nu am treaba...bine am 800 kb pe secunda dar nu ma plang sunt multumit de el. Deci si tie iti recomand wireless.