| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre un laptop multimedia si unul home? Care e mai bun?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Alea sint doar niste etichete de marketing pentru idiotii care pun botul la ele. La fel ca si sistemele "gaming" cu care joci confortabil doar Mario sau CS...

| AleXu224 a răspuns:

PC este raspunsul

Bula
| Bula a răspuns:

E o intrebare de genul:
Care este mai destept? Telefonul sau care-l foloseste?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt multi care in viata lor n-au citit o carte, n-au vazut un film, n-au desfacut un computer dar se pricep la toate. Nu te lua dupa ei! Citeste aici: http://discountcomputer.ro/laptop/alegerea-unui-laptop/

| DryIce a răspuns:

Alea aplle scumpe si degeaba se numesc home, ca sunt de fite. Cele multimedia sunt cele slabe gen i3 cpu (placa video unimportant). Gaming i5 si placa video tare. Profesional i7 ultra si placa video profesionala sau gaming. Bine nu gasesti laptop cu placa video tesla sau quadro. Nu ca ar mai conta de cand cele gaming le bat pe toate la orice =) pana si la spart coduri bat procesoarele. lel opGPU =)

| DryIce a răspuns (pentru Salontanul):

Haha perfect a zis tipul "Eu consider ca aceasta categorie, e oarecum o greseala. Nu ma refer la laptop-urile in sine, care sunt, unele din ele, realizari tehnice de exceptie. Ci la categorie in sine. Cine doreste gaming cu adevarat ar trebui sa o faca pe un desktop." mie imi moare deja placa video, pentru prima data imi da display driver stopped responding fara sa fie in oc. Gata e laptopul, trebuie sa cut pc deja. Atat tine gaming laptop 4 ani. Sa vad daca tine figura cu placa video externa la laptop, m-am documentat e posibil, voi vedea.

| RAY a răspuns:

Home inseamna cam ce facem cu toti,internet, muzica, filme, offie, jocurii nu chiar noi

multimedia e mai mult multitasking adica mai scumpe cu un cpu macar de i5 si cat de cat pentru gaming, desi un laptop nu se compara cu un pc pentru games