| faSDFASD a întrebat:

Care este cea mai usoara cale ca sa-mi fac un site?

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin site. asa cum a zis steveax poti folosi notepad-ul sa faci un site. dar in html vor fi doar niste pagini web statice.ca sa il faci dinamic ai nevoie si de un limbaj de programare. depinde ce vrei sa faci. daca vrei sa faci doar niste pagini poti folosi si platforme gen joomla sau wordpress sau sa faci un blog. nu ai nevoie de site profesionist

7 răspunsuri:
| SteveAx a răspuns:

Folosesti notepad-ul pentru a face un site in HTML.
Pentru mai multe detalii incearca tutorialehtml.com sau w3schools.com
Succes!

| Iulian03 a răspuns:

Cel mai usor este pe weebly.com
Uite aici un tutorial

http://www.youtube.com/watch?v=ftQFz6M_Kew

| VladGH a răspuns:

Sunt metode diferite, dar cel mai bine e sa inveti limbajul de programare HTML si apoi iti faci site-ul cum vrei tu. Uite aici cursuri de HTML http://www.ecursuri.ro/cursuri-online/html-pe-intelesul-tuturor

| PanaceuUniversal a răspuns:

GoogleSites

sites.google.com/‎

| jeek0 a răspuns (pentru VladGH):

Html nu e limbaj de programare

| horia2012 a răspuns:

Cumpara un domeniu. Cele gratuite care ofera hosting nu sunt asa de bune. Programe cu care sa faci un site de la 0 sunt o gramada.