| Ella_6365 a întrebat:

Care este codul HTML ca sa fac un header ca acesta: http://i137.photobucket.com/albums/q231/black_cat_culcea /untitled-6.jpg (adica background- imaginea aceea alba in aceasta poza-, o imagine peste -cea cu kindom hearts in cazul acesta- si text pe deasupra)

4 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Cauta si informeaza-te si tu.Invata despre HTML, nu e usor de explicat in doua trei cuvinte, sau sa stea cineva sa iti faca codul html potrivit.

Abh
| Abh a răspuns:

TPU nu accepta coduri html, daca ti-as scrie aici nu ar aparea nimic in rapsuns.

| rotaruia a răspuns:

Ai nevoie de css pentru aia. background-ul tot in css il scrii ca simpla culoare, apoi faci un tabel mare cu o singura celula in care bagi -ul cu fundalul acela dreptungiular mai deschis la culoare, apoi un alt tabel din 2 randuri si 2 coloane, in care pe randul de sus scrii "dreaming-ul" acela, evident dai un colspan pentru a te putea intinde putin, apoi pe randul 2, coloana 1 bagi poza, coloana 2 textul acela, aliniat la stanga.

| Neverplayer a răspuns (pentru rotaruia):

Sau faza cu backgroundul poate fi rezolvata cu niste photoshop si pune apoi un simplu tabel