| Anndi98 a întrebat:

Care telefon este mai bun? BlackBerry sau Samsung S3?

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Telefoanele BlackBerry și cele de tipul lui Samsung Galaxy S3 se adresează unor tipuri diferiți de utilizatori, deci o comparație clară între ele (mai ales că pentru BlackBerry nu ai specificat și un model) este imposibilă.

Totuși, îți pot spune că Samsung Galaxy S3 este unul dintre cele mai apreciate telefoane la momentul actual (aflându-se în concurență cu iPhone 5 de la Apple), iar eu cred că Samsung se va preta mai bine exigențelor tale, mai ales dacă ești pasionată de multimedia (muzică, filme, jocuri) și/sau internet.

Alte lucruri care se pot spune despre comparația dintre cele 2 telefoane:
- BlackBerry se adresează domeniului bussines și necesită un abonament special pentru folosirea anumitor servicii de date;
- Samsung Galaxy S3 folosește sistemul de operare Android pentru care vei găsi mult mai multe aplicații și jocuri;
- fotografiile făcute cu Samsung Galaxy S3 sunt de mult mai bună calitate, comparativ cu cele realizate folosind multe dintre telefoanele BlackBerry.

Concluzie:
Pentru utilizatorul standard, Samsung Galaxy S3 este alegerea corecta - atât timp cât acesta și-l poate permite (fiind încă un telefon scump, în comparație cu salariile multora).

Bye-bye! happy

14 răspunsuri:
| amusername2 a răspuns:

Samsung Galasy S3. Mi se pare cel mai bun telefon, mai bun si decat un Iphone.

| Tavi_Octavian_1998 a răspuns:

HTC laughing)

| Ingerasul123 a răspuns:

Eu zic ca Samsung S3 cred deoarece samsungurile sunt bune. am un BlackBerry si nu prea ma multumeste

| Niky16 a răspuns:

Garantat ca Samsung S3!

| Jee354 a răspuns:

Samsung S3 /big grin Are optiuni SUPER FRATE! big grin Incearca-l si o sa vezi ca e asa

| Jee354 a răspuns:

Pai Samsung S3 happy Cu siguranta.Este un telefon foarte eficient si are tot ce iti doresti.si inca un telefon bun e HTC

| Iuliska_Iuly_1977 a răspuns:

Samsung S3

Răspuns utilizator avertizat
| LyZuK a răspuns:

Buna! eu cred ca Samsung S3 e mai bun. are o cunostinta de-a mea si e super! mie imi place foarte mult! am vazut si BlackBerry dar nu cred ca se compara! in plus Samsung S3 concureaza cu Iphone 5!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru amusername2):

Toti zic ca S3, deci nu mai trebuie sa ai indoieli.Si eu zic S3.

| Anndi98 explică (pentru dorikut):

Ma refeream la BlackBerry Curves 9360.

| Geo17 a răspuns:

Frate...Am S3, e pur si simplu minunat, are o gramada de aplicatii si multe alte diferite chestii, care iti va trebui ceva timp sa le aflii pe toate! In plus, o camera de 8 mp, un ecran foarte mare, alegerea e S3! Oricum, se bate cu Apple Iphone 5, si cred ca BlackBerry, nu prea are un telefon cel putin la fel de puternic sa concureze cu S3-ul!
Bafta in a alege, dar, dupa cum ai vazut toata lumea de aici, e pentru S3! La fel este si sfatul meu! Bafta!

| dorikut a răspuns (pentru Anndi98):

BlackBerry 9360 este un model foarte reușit al celor de la RIM. Totuși, atât timp cât nu ai nimic împotriva telefoanelor cu touchscreen, poți alege fără nicio urmă de îndoială Samsung Galaxy S3 (acesta din urmă fiind un telefon mai nou, mult mai performant și flexibil din punctul de vedere al task-urilor pe care le poate îndeplini).

Fratele meu folosește un BlackBerry Bold 9000 de care este foarte mulțumit, dar pentru el este foarte importantă funcția de telefon a smartphone-ului, doar rareori accesând internetul sau folderul cu muzică. Un avantaj al telefoanelor BlackBerry ar fi acela că după pornire (care durează destul de mult), timpii de așteptare sunt 0, chiar dacă accesezi un folder cu mii de fișiere, un document PDF cu sute de pagini sau o conversație cu peste 5000 de replici.

| dorikut a răspuns:

Tipuri diferite**