| mickeyMT a întrebat:

Ce componente recomanzi pentru construirea unui PC de la zero, intr-un buget de 1500 RON, astfel incat sa ai performantele maxime posibile in jocuri?
La 'componente' se vor incadra doar piesele ce tin de unitate.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Iti recomand sa ti-l faci pe asta, destul de acceptabil pentru un sistem de gaming :)!
http://www.sistemepc.net/2014/03/configuratie-sistem-gaming-1500-ron.html

2 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Cu 1500 lei faci doar cu un pentium G daca mai faci rost de 300 lei iti faci cu un fx 6300

| mickeyMT explică (pentru Jipa95):

Decent, imi place!